Tesco chce zaprezentować własny smartfon, konkuretna dla… Samsunga Galaxy S5

Sieć supermarketów Tesco ponownie zaatakuje rynek urządzeń mobilnych. Przypomnijmy - brytyjska sieć rok temu zaczęła sprzedawać własne tablety z Androidem marki Hudl. Tablet Tesco odniósł spory sukces, czy tak samo będzie ze smartfonem?

Na dzień dzisiejszy ciężko to oceniać, gdyż nie mamy zbyt wielu informacji. To, że Tesco planuje wypuszczenie na rynek własnego smartfona potwierdził dyrektor naczelny firmy – Philip Clarke. Zaznaczył on, że telefon Tesco będzie w stanie konkurować z Samsungiem Galaxy S5 – obecnie flagowym modelem telefonu największego producenta telefonów z Androidem na świecie.

Jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji sprzętowej nie udzielono. Nie wiemy nawet, na jaki system operacyjny zdecyduje się Tesco, choć zakładamy, że tak jak w przypadku ich tabletu: będzie to Android. Cena również pozostaje jak na razie tajemnicą. Tablety Hudl kosztują obecnie ok. 60 funtów (ok. 300zł), jednak jeśli ktoś chce konkurować z Galaxy S5, to raczej zdaje sobie sprawę, że jego sprzęt również musi „trochę” kosztować. Nie wiemy również, kiedy telefon od Tesco trafi na rynek – na jesień brytyjska sieć supermarketów planuje odświeżenie swojego modelu tabletu. Nie wiemy jednak, czy wraz z pojawieniem się Hudl2, do supermarketów Tesco trafią również ich smartfony.

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.