Twórcy Photoshopa stworzyli aplikację do… opowiadań

Adobe Voice łączy dźwięk, grafikę i animacje, aby tworzyć angażujące materiały wideo w ciągu zaledwie kilku minut.

Aplikacja zaprojektowana z myślą o mediach społecznościowych może okazać się przydatna przy tworzeniu projektów i prezentacji, przekazywaniu idei czy komunikacji z klientami. Stworzone za pomocą Adobe Voice materiały można łatwo udostępniać w serwisach społecznościowych, na blogach i stronach internetowych – wystarczy tylko wkleić odpowiedni link. Aplikacja Adobe Voice jest już dostępna do bezpłatnego pobrania ze sklepu App Store.

Adobe Voice wnosi życie do statycznych prezentacji, umożliwiając nagrywanie głosu i czerpiąc z technologii Adobe. Zaprojektowana do użytkowania mobilnego nowa aplikacja dostarcza użytkownikowi przyjazny interfejs oraz profesjonalne narzędzia do tworzenia materiałów wideo. Najważniejsze zalety Adobe Voice to:

  • Wstępy do historii i przykładowe wideo wprowadzą użytkownika w świat tworzenia treści dla społeczności, a szeroka gama pomysłów na opowiedzenie historii pomoże nadać im odpowiednią strukturę już od pierwszego kliknięcia.
  • Grafiki, które można dodawać z biblioteki zawierającej ponad 25 tysięcy specjalnie zaprojektowanych ikon, pozyskać z Internetu lub własnego zbioru zdjęć.
  • Silnik graficzny, inspirowany narzędziem znanym z Adobe After Effects, który automatycznie nakłada profesjonalne filmowe efekty, takie jak rozmycie ruchu, 3D, cienie i setki innych.
  • Animowane motywy, zaprojektowane dla różnych rodzajów prezentacji – od zakurzonej kredy tablicowej po akwarele – za pomocą jednego kliknięcia uatrakcyjnią wizualnie opowiadaną historię.
  • Wybór muzyki odpowiednio podkreślającej przekazywane treści i jej automatyczny balans z narzędziem nagrywania głosu Adobe Voice
  • Przypisy i odnośniki do stron są automatycznie dodawane na końcu materiału, aby zapewnić, że każda grafika i zdjęcie ze zbioru Creative Commons zostały użyte zgodnie z licencją.