Unitra wróciła i ma w nosie Chiny

Polski sprzęt audio ma być prawdziwie polski, a nie produkowany w Chinach z rodzimą nalepką.

Firma Unitra, znana z pewnością nieco starszym naszym Czytelnikom, zaprezentowała niedawno swoje… nowe produkty! Należą do nich znakomicie zapowiadające się słuchawki, wzmacniacz lampowy i… uchwyty do telewizorów. Wszyscy jednak wiemy jak najczęściej wyglądają „polskie” produkty, które tak naprawdę są produkowane w Chinach i tylko brandowane polską naklejką. Unitra chce pójść inną drogą i już teraz częściowo się to udało.

W chwili obecnej w skład Zrzeszenia Unitra wchodzą dwie firmy: Lobo-Techhnik – producent mocowań do telewizorów marki Unitra oraz PhonoGraph – producent wzmacniacza lampowego Edward. Z firmą PhonoGraph rozpoczęto także rozmowy dot. produkcji przedwzmacniacza gramofonowego. Ponadto trwają wstępne rozmowy dot. przyłączenia się do Zrzeszenia kilku innych polskich producentów i rozpoczęcia produkcji m.in. takich produktów jak: obudowy głośnikowe (Diora Świdnica) oraz gramofony (AdFontes). Etap rozmów z pozostałymi producentami jest nadal poufny. Firma K-Consult na konferencji oficjalnie zaprosiła do współpracy producentów akcesoriów i sprzętu zainteresowanych koncepcją Zrzeszenia.

Podczas spotkania z dziennikarzami zwrócono uwagę także na fakt produkcji słuchawek w Chinach. Firma K-Consult zaznaczyła, że intensywnie poszukiwała producentów słuchawek zapewniających odpowiedni stosunek jakości do ceny w Polsce. Do tej chwili nie znaleziono takiego producenta, niemniej jednak firma ogłosiła, ze nie zaprzestała poszukiwań owego producenta na rodzimym rynku.