Urządzenia Apple, które nigdy nie powstały

Nacisk, jaki Apple kładło na design swoich produktów był jednym z głównych czynników, dzięki któremu producent z Cupertino zyskał swoją dzisiejszą pozycję na rynku. Większość urządzeń, nad którymi Apple pracowało na samym początku swojego istnienia nie została zaprojektowana przez Apple...

Urządzenia dzisiejszego giganta z Cupertino na początku projektowane były przez studio Frog, a w szczególności, przez projektanta, który je założył – Hartmuta Esslingera. To właśnie Esslinger stworzył styl „Snow White”, dzięki któremu komputery Apple w latach 80′ wyróżniały się na tle konkurencji. Białe maszyny, z zaokrąglonymi krawędziami sprawiały wrażenie mniejszych, niż były w rzeczywistości – to bardzo szybko przełożyło się na sukcesy sprzedażowe Apple’a.

W swojej najnowszej książce pt. Keep it Simple, Esslinger idzie o krok dalej i twierdzi, że to właśnie on nauczył Steve’a Jobsa, aby priorytetem przy projektowaniu nowych gadżetów był ich wygląd. W swojej książce Esslinger zamieścił również sporo zdjęć przedstawiających niektóre z prototypów, nad którymi pracował wspólnie z Jobsem. Patrząc na niektóre z nich z łatwością rozpoznacie pierwowzory dzisiejszych sprzętów znajdujących się w ofercie Apple’a:

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.