W więzieniu wyświetlano pirackie wersje filmów… piratom internetowym

W 2010 Richard Humphrey został skazany na 29 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie stron z pirackimi treściami, w tym USAWarez.com i USATorrents.com. Podczas swojego pobytu w więzieniu nie stracił jednak kontaktu z pirackimi filmami...

Na początku tego roku Humphrey został zwolniony warunkowo. Wolnością jednak nie nacieszył się zbyt długo – w wyniku złamania zasad swojego zwolnienia warunkowego ponownie trafił do celi. Tym razem osadzono go w Lorain Correctional Institution w Ohio.

Więźniom w tym ośrodku od czasu do czasu pozwala się oglądać filmy i telewizję. Humphrey był zaskoczony, kiedy siedząc w więziennej sali telewizyjnej, obejrzał razem z innymi współwięźniami pirackie kopie filmów Wilka z Wall Street i Ride Along…

Pirat nie ma wątpliwości co do tego, że oba filmy odtwarzane były z pirackich kopii – obie produkcje nadal dostępne były tylko w kinach, kiedy on oglądał je w więzieniu. Podsumowując: Humphrey trafia do więzienia za dystrybucję pirackich filmów, po czym w tym więzieniu, jak gdyby nigdy nic, pracownicy puszczają więźniom pirackie filmy w ramach rozrywki.

Więzienie w Ohio nie jest jedynym ośrodkiem, w którym lekceważy się przepisy prawa. Humphrey w swojej oficjalnej skardze do naczelnika wspomina, że w poprzednim ośrodku, w którym przebywał – Elyria Juvenile Detention Home (również w Ohio) pirackie filmy puszczane były więźniom non-stop.

Pirackie filmy w więzieniach nieco ośmieszają ochronę praw autorskich. Skoro system, który ściga ludzi za ich udostępnianie, robi to samo „na swoim terenie”, to z pewnością nie można nazwać go idealnym.

Ciekawe jak to wygląda w Polsce?

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.