Wyjątkowa retro impreza rusza za kilka dni

Już niedługo odbędzie się prawdziwe święto wszystkich wielbicieli gier komputerowych - zarówno tych obecnych, jak i tych, którzy spędzili swoją młodość z Commodore czy Atari.

W weekend 31 maja i 1 czerwca w Warszawie, w klubie 1500m2 przy ul. Solec 18, odbędzie się druga edycja Pixel Heaven – imprezy łączącej niezapomniane czasy elektronicznej (i nie tylko) rozrywki lat 80 i 90. ubiegłego wieku, z generacją współczesnych gier wideo. Warto przypomnieć, że pierwsza edycja PH, która odbyła się w roku 2013 w klubie CDQ, została nominowana przez redakcję magazynu AKTIVIST! do nagrody Impreza Roku 2013, w corocznym konkursie Nocne Marki.

Czujesz przyjemną nostalgię związaną z kultowymi komputerami lat 80. i 90 ubiegłego wieku? Nazwy ZX Spectrum, Atari, C64, Amstrad, Amiga budzą w tobie miłe wspomnienia? Pamiętasz czasy Wyścigu Pokoju rozgrywanego w kapsle z przyjaciółmi pod blokiem? Spędzałeś czas w kultowych salonach arcade, grając w Moon Patrol i flippery? Twoimi ulubionym bohaterami byli Kajko i Kokosz? A może Tytus, Romek i A’Tomek? Ciągle lubisz spędzać czas przy grach na swoim współczesnym komputerze i konsoli?

Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi „tak” – to Pixel Heaven 2014 może okazać się idealnym miejscem dla ciebie. W ciągu całego weekendu (w tym również nocy z sobotę na niedzielę) 31 maja i 1 czerwca organizator wydarzenia przewidział szereg atrakcji.

Wśród nich:

  • 8/16 BIT PLAYZONE – strefa z kilkudziesięcioma stanowiskami retro gotowymi do gry (a więc ZX Spectrum, Atari i Commodore małe i duże, Amstrad, konsole z epoki…)
  • GAME CONTEST – konkursy z nagrodami w największe growe klasyki lat 80. i 90.
  • POLISH PINBALL OPEN – międzynarodowy turniej flipperowy oraz flipperowa strefa free play
  • AFTERPARTY – w jego ramach Low Bit Beats – koncerty w klimacie (m. in. liveact Jona „Jopsa” Hare!), karaoke oraz Noc z Demosceną.
  • INDIE BASEMENT – prezentacja gier od twórców niezależnych – wystawa, konkurs na najlepszą grę niezależną roku 2014
  • DVLUP! MEETUP – dwudniowa konferencja dla twórców gier
  • RETRO STORIES – prawdziwa wisienka na torcie! Cykl prezentacji i paneli dyskusyjnych o początkach gier i prasy komputerowej w Polsce, z udziałem osób, które je w naszym kraju tworzyły!

Tegoroczny Pixel Heaven to także goście specjalni. W tym roku imprezę odwiedzą Mike Montgomery (założyciel studia Bitmap Brothers – twórca takich hitów na Amigę jak Speedball 2, Cadaver, czy Chaos Engine) oraz Jon „Jops” Hare – legendarny założyciel studia Sensible Software, człowiek odpowiedzialny m. in. za Sensible Soccer oraz Cannon Fodder. Obaj będą uczestnikami jednej z sesji w ramach Retro Stories.

Pixel Heaven 2014 to także okazja do zanurzenia się we flipperowym szaleństwie! Podczas imprezy zgromadzimy dla uczestników rekordową liczbę prawie 30 maszyn! Każda to ponad 100 kg wagi i co najmniej tyle samo grywalności.

To jednak nie koniec atrakcji! Dla osób głodnych rywalizacji organizator przygotował możliwość przypomnienia sobie widoku własnego nicka na czele listy High Scores. Obok rekreacyjnej rozrywki dla pikników w 8/16 Bit Zone, podczas PH 2014 odbędzie się Game Contest Zone – czyli turnieje w najbardziej grywalne klasyki ery 8 i 16 bitów.

0
Źródło: PIXEL HEAVEN 2014
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.