Wynalazek Microsoftu sprawi, że obsługa smartfonów stanie się bezdotykowa

Microsoft Research pochwalił się kolejnym urządzeniem, nad którym aktualnie pracuje. Jest to przezroczysty czujnik pola elektrycznego, który umożliwia bezdotykową obsługę smartfonów.

Nowa technologia, która nie ma jeszcze oficjalnej nazwy jest w stanie wykryć dłoń unoszącą się nad ekranem telefonu – nie trzeba dotykać wyświetlacza.

Nasze rozwiązanie nie wymaga bezpośredniego oprzyrządowania montowanego na ręce, bądź na ciele użytkownika. Nie jest również optycznym rozwiązaniem, dzięki czemu samo urządzenie jest niewielkie i niezależne od oświetlenia otoczenia, w którym się znajduje. — informuje na swojej stronie zespół Microsoft Research.

Rozwiązanie opiera się na ogólnie dostępnym procesorze umieszczonym w macierzy składającej się z pięciu elektrod-odbiorników i jednej elektrody-nadajnika, która wytwarza pole elektryczne, „obserwowane” przez pięć elektrod-odbiorników. Kiedy dłoń użytkownika wchodzi w zasięg pola, wynalazek Microsoftu wykorzystuje algorytm, dzięki któremu urządzenie uczy się rozpoznawać ruchy użytkownika i gotowe. Nie trzeba już dotykać swojego telefonu, żeby go obsługiwać.

Jak widać, dział Microsoft Research ostatnimi czasy skupił się na rozwiązaniach wykorzystujących obsługę bezdotykową. Tydzień temu zaprezentowali klawiaturę z Kinectem w środku.

0
Źródło: digitaltrends
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.