Wynalazek Microsoftu sprawi, że obsługa smartfonów stanie się bezdotykowa

Koniec z odciskami palców na wyświetlaczach.

Nowa technologia, która nie ma jeszcze oficjalnej nazwy jest w stanie wykryć dłoń unoszącą się nad ekranem telefonu – nie trzeba dotykać wyświetlacza.

Nasze rozwiązanie nie wymaga bezpośredniego oprzyrządowania montowanego na ręce, bądź na ciele użytkownika. Nie jest również optycznym rozwiązaniem, dzięki czemu samo urządzenie jest niewielkie i niezależne od oświetlenia otoczenia, w którym się znajduje. — informuje na swojej stronie zespół Microsoft Research.

Rozwiązanie opiera się na ogólnie dostępnym procesorze umieszczonym w macierzy składającej się z pięciu elektrod-odbiorników i jednej elektrody-nadajnika, która wytwarza pole elektryczne, „obserwowane” przez pięć elektrod-odbiorników. Kiedy dłoń użytkownika wchodzi w zasięg pola, wynalazek Microsoftu wykorzystuje algorytm, dzięki któremu urządzenie uczy się rozpoznawać ruchy użytkownika i gotowe. Nie trzeba już dotykać swojego telefonu, żeby go obsługiwać.

Jak widać, dział Microsoft Research ostatnimi czasy skupił się na rozwiązaniach wykorzystujących obsługę bezdotykową. Tydzień temu zaprezentowali klawiaturę z Kinectem w środku.