Xbox One będzie sprzedawany w wersji bez Kinecta

To najprostszy sposób na obniżenie ceny konsoli, która sprzedaje się gorzej niż Playstation 4.

Skupmy się na tej drugiej. Bez dołączonego do niej Kinecta. Jak się okazuje, nowa konsola Microsoftu wcale nie potrzebuje kontrolera ruchowego podłączonego na stałe, aby mogła w ogóle działać. Wersja pozbawiona Kinecta ma kosztować w Stanach 399 dolarów i pojawić się ma 9 czerwca – tuż przed rozpoczęciem targów E3. Jeśli przelicznik dolarów na euro będzie taki sam jak w przypadku premiery pierwszej wersji Xbox One, to cena konsoli w Europie wyniesie 399€ (o 50 mniej niż wersja z Kinectem).

Skąd taka decyzja? Phil Spencer – nowy szef działu Xbox tłumaczy, że nowa wersja konsoli nie powstała z powodu niskiej popularności Kinecta. Wręcz przeciwnie! Według danych, które posiada Microsoft – ok. 80% użytkowników konsoli regularnie korzysta z Kinecta. Chodzi po prostu o to, że Microsoft chce dać swoim użytkownikom wybór. Zresztą kontroler ruchowy Microsoftu pojawi się również jako oddzielne akcesorium.

W wypowiedzi rzecz jasna zabrakło wzmianki o tym, że Microsoft szuka nowego sposobu na konkurowanie z PlayStation 4 – Sony wyciągnęło lekcję z poprzedniej generacji konsolowych wojen i aktualnie to PS4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą nowej generacji. Tańsza wersja Xboxa być może zmieni tą sytuację.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News