Xbox One w końcu z obsługą zewnętrznych dysków

Microsoft oficjalnie potwierdził krążące po Sieci plotki: Xbox One otrzyma w czerwcu aktualizację systemu, dzięki której do konsoli będzie można podłączać zewnętrzne dyski twarde.

Xbox One, po czerwcowej aktualizacji, będzie umożliwiał podłączenie do dwóch dysków twardych równocześnie za pomocą złącza USB. Dyski te będą mogły być wykorzystane do instalacji gier, dodatków do nich i aplikacji.

Treści na tych dyskach będzie można przenosić na inne konsole (na przykład podłączyć dysk do Xboxa One kolegi), ale będą one musiały w tym wypadku być weryfikowane poprzez zalogowanie się na Konto Microsoft ich właściciela (a więc osoby, która je nabyła).

Czerwcowa aktualizacja wprowadzi również możliwość wyświetlania znajomych nie po ich pseudonimach, a nazwiskach (zakładając, że wyrażą na to zgodę). Ułatwi to wyszukiwanie znajomych i ich rozpoznawanie w wypadku próśb dodania do listy kontaktów.

Microsoft wzbogaci też usługę OneGuide o nowe funkcje, w tym wygodniejszą obsługę za pomocą aplikacji SmartGlass, ale te elementy, przynajmniej na razie, nie będą dostępne dla polskich użytkowników tej konsoli.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.