Aktualizacja Office 2013 powoduje problemy

Na szczęście – jak twierdzi Microsoft – kwestia dotyczy mniej niż 1 procenta użytkowników tego pakietu biurowego. Cóż, w procentach to rzeczywiście niewiele, ale w przeliczeniu liczbę realnych użytkowników – całkiem sporo...

Problem dotyczy funkcji Click-to-Run, która w tych „niewielu” przypadkach (chodzi być może nawet o miliony komputerów) po prostu przestała działać. Jest to o tyle bolesne, że pozwala ona na pracę z programami Office 2013 na zasadzie korzystania z części plików umieszczonych w chmurze, bez ściągania ich na dysk twardy komputera. Nie wymaga to wbrew pozorom jakiegoś niebywale wydajnego łącza internetowego, dlatego ten rodzaj korzystania z najnowszego pakietu biurowego Microsoftu cieszy się sporą popularnością.

Niestety, po aktualizacji może się zatem okazać, że nie jesteśmy w stanie uruchomić żadnego programu z pakietu Office 2013. Na szczęście Microsoft podaje szczegółową receptę postępowania w takim wypadku, która w skrócie sprowadza się do odinstalowania programu (z wykorzystaniem tej specjalnej aplikacji), a następnie zainstalowania czystej wersji pakietu i… tymczasowego wyłączenia aktualizacji.

No cóż, każdemu może się zdarzyć. Trzeba przyznać, że Microsoft zachowuje się w tej sytuacji całkiem profesjonalnie, choć oczywiście szczytem profesjonalizmu byłoby po prostu wypuszczanie aktualizacji bez błędów…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.