Android One: następca Nexusa, za którego zapłacimy ok. 300zł

Tegoroczna konferencja Google'a to jak na razie ogromne zmiany. Po nowym interfejsie, gigant z Mountain View zaprezentował swój nowy telefon, który zastąpi Nexusa. Do tego ma kosztować... poniżej 100 dolarów!

Sundar Pichai – wiceprezes Google’a zaprezentował dzisiaj Google One – będzie to low-endowy telefon, stworzony z myślą o krajach rozwijających się. Przez to, że One produkowany będzie „bezpośrednio” przez Google, z kosztów produkcji odpadają takie elementy jak np. opłaty licencyjne związane z wykorzystywaniem Androida. Dzięki temu Google będzie mogło sprzedawać swój nowy telefon „poniżej 100$” – w przeliczeniu na złotówki, z uwzględnieniem słowa „poniżej” możemy bezpiecznie założyć, że za Google One zapłacimy ok. 300zł.

Co z parametrami? Jak na razie wiemy, że Google One będzie miał 4,5″ wyświetlacz, będzie w stanie obsługiwać dwie karty SIM, oraz radio FM. Oprócz tego, każda generacja One przez 18 miesięcy od premiery będzie miała dostęp do automatycznych aktualizacji do najnowszej, „czystej” wersji Androida.

Pozostaje pytanie, czy Google One w ogóle trafi do Europy. Jak na razie wiadomo tylko, że następca Nexusa pojawi się w Indiach, u trzech operatorów komórkowych: Micromax, Karbonn oraz Spice.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.