Cmoar Personal Viewer: polski rywal Oculus Rifta

Oto kolejny polski projekt, którego nie sposób nie docenić za pomysłowość. Cmoar będzie korzystał jednocześnie z rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej oraz kinda 2D/3D. Prototyp został zaprezentowany na targach E3, odbywających się w Los Angeles.

Polacy reklamują swój produkt jako najbardziej uniwersalne gogle projekcyjne. Cmoar ma oferować użytkownikowi wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HD dla każdego oka. Oprócz tego będzie mógł wyświetlać obraz w trójwymiarze i obsługiwać funkcje śledzenia ruchów głowy. To jeszcze nie wszystko.

Modułowa budowa urządzenia, pozwoli na błyskawiczną wymianę podstaw z soczewkami optycznymi – dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane do oglądania filmów 3D, a po zmianie soczewek, do grania na konsoli. Twórcy zarzekają się, że ich urządzenie będzie w pełni kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi platformami – Android, iOS, PS4, Xbox One i PC. Do tego ma być tanie – prezes firmy Cmoar, Damian Boczek twierdzi, że jego cena nie powinna przekroczyć 800zł.

Niestety to na razie tyle, czego udało nam się dowiedzieć od CMV. Już wkrótce ruszy zbiórka na Kickstarterze – wraz z nią, powinniśmy otrzymać garść nowych informacji o polskim urządzeniu.

0
Źródło: gry-online
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.