[AKTUALIZACJA] Cortana może pojawić się na smartfonach z Androidem i iOS’em

Cortana - świetny asystent głosowy, z którego aktualnie korzystać mogą użytkownicy Windows Phone, już wkrótce trafi na inne platformy Microsoftu. Na Windowsa 8.1 i Xboxa One. Może się jednak okazać, że nie będzie to koniec ekspansji "koleżanki Siri".

Podczas konferencji SMX Advanced, która odbyła się w Seattle, Marcus Ash – group manager zajmujący się Windows Phone zdradził, że Microsoft rozważa udostępnienie swojego asystenta głosowego innym systemom mobilnym. Chodzi o iOS’a i Androida.

I nie jest to aż tak szalony pomysł, jak wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka. Wyobraźcie sobie: Użytkownik korzysta z Cortany na swoim pececie, z zainstalowanym Windowsem i jest z tego faktu wielce zadowolony. Jednak w chwili, gdy wyjdzie z domu i wyciągnie swój telefon z Androidem… Cortana znika, a tzw user experience pozostaje niekompletne. Oprócz tego użytkownicy innych systemów mobilnych mogliby w ten sposób przekonać się do usług Microsoftu i być może dzięki temu, część z nich zdecydowało by się na wymianę telefonu na Windows Phone’a.

Z drugiej strony Microsoft zastanawia się, czy nie lepiej byłoby, gdyby z ich asystenta głosowego mogliby korzystać tylko użytkownicy ich systemów operacyjnych. Gigant z Redmond chciał stworzyć swój zamknięty ekosystem na wzór Apple’a. A przecież z Siri na Androidzie nie skorzystamy. Z trzeciej strony: Office jest już dostępny dla użytkowników iPada.

AKTUALIZACJA

Wypowiedź Asha wywowała spore zamieszanie w mediach. Manager postanowił doprecyzować ją na Twitterze. Ash twierdzi, że w pierwszej kolejności Microsoft chce dopracować Cortanę na swoich platformach. Poza tym, nawet gdyby Cortana pojawiła się na takich platformach jak Android, czy iOS, brakowałoby jej niskopoziomowego dostępu do systemu. Podsumowując: Cortana na Androida/iOS’a to bardzo odległy pomysł, który być może nigdy nie zostanie zrealizowany.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.