Coś „niesamowitego” pojawi się w Windows Phone

To jedna z tych informacji, które w równej mierze zaciekawiają, co irytują. Ale z pewnością pobudzają wyobraźnię.

Wygląda na to, że przejęcie Nokii tchnęło w Microsoft nowy zastrzyk energii ukierunkowanej na rozwój smartfonów i ich systemu – Windows Phone. Energii, która prawdopodobnie rzeczywiście zaowocuje wkrótce wprowadzeniem nowych funkcji lub nowych urządzeń, które zadziwią użytkowników i konkurencję. Tak przynajmniej można wnioskować ze słów, które wypowiedział Jerry Berg, Starszy Inżynierem do spraw Rozwoju Oprogramowania w Microsofcie podczas dość nieformalnej rozmowy przeprowadzonej przez WMPoweruser, zarejestrowanej oczywiście na wideo.

Jak obiecuje Jerry Berg „w sekcji Winfows Phone pojawi się coś, co wstrząśnie całym światem. Czekajcie na to, to naprawdę będzie coś niesamowitego”.

I tyle. Reszta jest zgadywanką. Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza o nowym interfejsie sterowania urządzeniem, jaki prawdopodobnie zobaczymy po raz pierwszy w smartfonie o nazwie kodowej „McLaren”. Mówi się o nim skrótowo, że będzie to „Kinect wbudowany w smartfona” (stąd nasz „delikatnie” przerysowany montaż otwierający ten artykuł), ale w praktyce może mieć on dużo większe znaczenie dla wygody codziennego użytkowania, a nie tylko dla gier i specjalnych aplikacji. To naprawdę może być rewolucja w użytkowaniu smartfonów porównywalna do wprowadzenia ekranów dotykowych.

Ale to tylko zgadywanie, bo równie dobrze słowa Berga mogą być tylko obietnicą mocno na wyrost, a doczekamy się tylko jakiejś w miarę spektakularnej zmiany (np. Skype w wersji mobilnej zacznie tłumaczyć inne języki w czasie rzeczywistym), której rewolucją jednak nazwać nie można.

No nic, poczekamy – zobaczymy. I ocenimy.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.