Czy tak będzie wyglądał nowy OS X?

Już za kilka godzin wielka coroczna konferencja Apple WWDC. Co pokaże gigant z Cupertino? Tego nadal nie wiemy. Ponoć mają zostać zademonstrowane nowe wersje systemów iOS i OS X. Ten drugi ma rzekomo wyglądać tak, jak na zdjęciach poniżej.

Do Sieci wyciekły zdjęcia, które rzekomo przedstawiają interfejs nowej wersji systemu OS X. Jeżeli są one autentyczne, oznaczałoby, że internetowe plotki miały pokrycie w rzeczywistości: wzornictwo interfejsu ma bardzo przypominać to zastosowane w systemie iOS, czyli, tak zwany, flat design .

Apple stara się unifikować oba swoje systemy operacyjne już od jakiegoś czasu. W OS X Lion pojawił się Launchpad bardzo przypominający ekran domowy iPhone’a, dodano też centrum powiadomień. Teraz te elementy nie tylko funkcyjnie, ale również i wizualnie mają przypominać ich odpowiedniki z iOS-a.

Zmian doczekał się dock, Control Centre i wspomniane wyżej centrum powiadomień, w którym wyświetlana jest teraz również prognoza pogody. Pojawił się też pasek funkcyjny pozwalający na szybką kontrolę nad aktualnie odtwarzanymi multimediami oraz na wyłączenie lub uruchomienie ponowne komputera. Wyraźnie zmienił się też wygląd przeglądarki Safari oraz systemowa wyszukiwarka.

Nie wiemy, czy te zrzuty są autentyczne. Przekonamy się już za kilka godzin, kiedy to OS X w wersji 10.10 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.