Google kupiło Skybox. Lepsze mapy już wkrótce.

Firma zajmuje się fotografowaniem naszej planety za pomocą satelitów.

Google coraz częściej patrzy w niebo. Po przejęciu Titan Aerospace, przyszła pora zwiększyć wysokość lotu – stąd wybór Skyboxa. Firma do 2018 roku ma mieć aż 24 satelity krążące wokół Ziemi – wszystkie będą w stanie dostarczyć zdjęcia naszej planety w wysokiej rozdzielczości niemal natychmiastowo. Dzięki temu wzrośnie jakość map Google’a

Do tego gigant z Mountain View planuje wykorzystać swoje nowe satelity w ramach projektu Loon. Co to takiego? Google chce dostarczyć internet bezprzewodowo do każdego zakątka na świecie.

NASZYM ZDANIEM
Wiadomość wydaje się nudna. Ot, Google kupiło kolejną firmę, za kolejne 500 milionów dolarów. To jednak kolejny element układanki, nad którą tęgie głowy pracują w Mountain View. Google marzy o zmonopolizowaniu Sieci. Chce być jej dostawcą, chce oferować najlepsze usługi sieciowe i chce wiedzieć wszystko o wszystkich. Niedługo dojdziemy do momentu, w którym Google będzie miało większe możliwości, jeśli chodzi o inwigilację ludzi, niż większość rządowych agencji wywiadowczych.