Hexo+ : dron z kamerką dla amatorów sportów ekstremalnych

Zazwyczaj jeśli chcesz sfilmować swoje sportowe wyczyny musisz poprosić o pomoc znajomego lub posiłkować się kamerkami na kasku. Hexo+ to heksakopter, który uwieczni Twoje popisy w wyjątkowym stylu.

Z lotu ptaka wszystko wygląda inaczej. W przypadku sportów ekstremalnych takich jak motocross czy wykonywanie ewolucji powietrznych na desce dynamiczne ujęcia są jak najbardziej wskazane. Jednak nasz znajomy biegający z kamerą nie zawsze będzie w stanie osiągnąć ciekawy efekt. Tu jak zalazł przydają się drony, jednak – znów musimy poprosić kogoś, by obsługiwał cały sprzęt… Czy aby na pewno?

Hexo+ to najnowsza propozycja z Kickstartera. Niewielki heksakopter o zasięgu do 50 metrów i prędkości do 70km/h wyposażony został w specjalny czujnik, który sprawi, że po integracji z naszym smartfonem dron zacznie za nim podążać. Wystarczy tylko wcześniej ustawić takie parametry jak wysokość i kąt, z którego chcemy być nagrywani. Bateria w dronie wystarczy na 15 minut lotu, czyli standard jak na współczesne czasy.

Hexo+ możemy zakupić już za 300$, o ile posiadamy drukarkę 3D, by wydrukować niektóre elementy. Jeśli posiadamy już kamerkę GoPro możemy kupić samego drona za 599$, natomiast zestaw z GoPro Hero 3 kupimy za 100 dolarów więcej. Kampania spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. W zaledwie 2 dni uzbierano kwotę 459 tys.$ z wymaganych 50 tys.$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.