Google pokaże samochodowy system operacyjny!

Google zaprezentuje swój pierwszy samochodowy system operacyjny na dorocznej konferencji deweloperów jeszcze w czerwcu 2014 r. - poinformował serwis Automotive News.

Rynek samochodowy jest ogromny, dlatego Google czym prędzej chce pokazać swoją odpowiedź na system Apple – CarPlay. System Google, który był znany pod roboczą nazwą Google Link Auto, będzie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Open Automotive Alliance, konsorcjum na czele z Google, w którego skład wchodzą Audi AG, General Motors, Honda Motor Co, Hyundai Motor Group i… Nvidia.

Z plotek, pogłosek i domysłów wynika, że będzie to nakładka systemowa pozwalająca kontrolować z poziomu kokpitu auta aplikacje dostępne w smartfonach z systemem Android. Gra między Google i Apple toczy się przede wszystkim o rozszerzenie dostępu do sklepów aplikacji, filmów i muzyki – Google Play i AppStore i zachęcić kierowców do sterowania swoimi smartfonami za pomocą paneli dotykowych montowanych w samochodach.

Google ujawni swój interfejs 25-26 czerwca w San Francisco, ale niestety nie dowiemy się, w którym modelu samochodu system zobaczymy system po raz pierwszy. Nikt z kalifornijskiej centrali Google nie zdecydował się też na skomentowanie doniesień. Kiedy powstawał Open Automotive Alliance, mówiło się, że system operacyjny oparty na Androidzie trafi do samochodów od roku 2014. Google od wielu lat udostępnia niektórym koncernom samochodowym swoje rozwiązania. Wśród partnerów korzystających m.in. z map Google Earth, live view jest Audi, a wyszukiwarki „Points of Interest” Hyundai.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.