Już wkrótce zdjęcia sateliarne zyskają na jakości!

Już wkrótce zarówno mapy Google'a i Microsoftu zyskają na jakości. A to za sprawą zmiany przepisów przez rząd USA, który zrezygnował z restrykcji dotyczących zdjęć satelitarnych.

Przypomnijmy: do niedawna, zdjęcia satelitarne nie mogły przedstawiać obiektów mniejszych niż 50cm. Przepisy, które tego zabraniały miały za zadanie chronić prywatność obywateli Stanów Zjednoczonych. Wygląda na to, że nie są już potrzebne. A to wszystko dzięki firmie Digital Globe, która zwróciła się do Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych z prośba o zmianę powyższych przepisów. Digital Globe twierdzi, że jest w stanie wykonać zdjęcia satelitarne (przy dobrych warunkach atmosferycznych), na których widoczne byłyby przedmioty o średnicy 30cm.

Z decyzji o zmianie przepisów dotyczących zdjęć satelitarnych cieszy się nie tylko Digital Globe. Google z pewnością jeszcze bardziej zadowolone jest ze swojego zakupu Skyboxa. Największy konkurent jeśli chodzi o mapy satelitarne – Microsoft z pewnością również szykuje się do ofensywy jeśli chodzi o mapy Binga. Nie wspominając już o tym, że zniesienie przepisów przez Departament Handlu z pewnością przyczyni się do powstania nowych, wspaniałych startupów i kickstarterowych projektów związanych ze zdjęciami satelitarnymi. A prywatność? Skoro nie istnieje w Sieci, to nie powinniśmy przejmować się zdjęciami satelitarnymi.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.