Microsoft potwierdził istnienie Surface Mini

O Surface Mini mówiło się jeszcze przed premierą Surface Pro 3 – można się było spodziewać, że oba urządzenia zostaną zaprezentowane równocześnie. Podobno jednak sam Satya Nadella w ostatnim momencie wstrzymał premierę Mini.

Nie znamy jeszcze jednej, bardzo istotnej informacji – czy premiera Surface Mini została tylko odroczona, czy też wstrzymana całkowicie, a urządzenie skończy na półce pomiędzy innymi niewprowadzonymi do sprzedaży prototypami. Ale wiemy już ze stuprocentową pewnością co innego – Surface Mini istnieje naprawdę.

Ujawnił to przypadkiem – i nie chodzi raczej o tak zwany „kontrolowany przeciek” – sam Microsoft, publikując na swojej stronie przygotowywaną już jakiś czas temu instrukcję obsługi Surface 3. W kilku miejscach, zwłaszcza przy prezentacji piórka Surface Pen, pojawiły się nawiązania do Surface Mini. W tym momencie strona Microsoftu, z której można było ściągnąć instrukcję do Surface 3, jest już niedostępna, ale jeden z jej skopiowanych przez internautów fragmentów wyglądał w ten sposób:

Z dwóch scenariuszy bardziej prawdopodobny jest ten, że premiera Surface Mini jest tylko opóźniona i nastąpi, kiedy urządzenie zostanie ostatecznie dopracowane. Patrząc na Surface 3, który okazał się naprawdę ciekawym tabletem (czy raczej hybrydą), warto mieć nadzieję, że również Mini pojawi się kiedyś na rynku.

0
Źródło: VR-Zone
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.