Możemy zapomnieć o Menu Start w Windowsie 8.1

Zapewne wszyscy pamiętają kwietniową konferencję BUILD, na której Microsoft obiecał, że Menu Start powróci do Windowsa 8. Zobaczyliśmy nawet kilka zrzutów ekranu prezentujących "nową" funkcjonalność ósemki. Dobrze poinformowane źródła w Microsofcie twierdzą, że plany uległy zmianie.

Microsoft nigdy nie podał konkretnego terminu, w którym Menu Start zostanie dodane do Windowsa 8. Jedyna oficjalna informacja brzmiała, że funkcja zostanie dodana przy okazji jednej z planowanych aktualizacji systemu. Pojawiły się nawet pogłoski, że Menu Start pojawi się przy okazji aktualizacji „Updtade 2” do Windowsa 8.1.

Dobrze poinformowane źródła (zapewne pracownicy Microsoftu) skontaktowali się jednak z redakcją serwisu Neowin, twierdząc, że wewnętrzne plany związane z rozwojem Windowsa uległy zmianie. Microsoft, zamiast dołączyć Menu Start do nadchodzącej aktualizacji dla Windows 8.1 chce, aby menu pojawiło się dopiero w następnej wersji okienek, znanej aktualnie pod nazwą „Windows Treshold”, albo po prostu „Windows 9”.

Premiera dziewiątki planowana jest na kwiecień 2015 roku – prawdopodobnie to właśnie wtedy użytkownicy, którzy zdecydują się na upgrade systemu dostaną Menu Start. To oczywiście niepotwierdzone informacje, jednak nie wpłyną one pozytywnie na popularność Windowsa 8.

NASZYM ZDANIEM
Po pierwsze, po raz kolejny trzeba zaznaczyć, że te informacje nie pochodzą z oficjalnego źródła. Poniższy komentarz trzeba potraktować zatem jako zwykłe „gdybanie”. Pozbycie się Menu Start z Windowsa 8 nie wpłynęło pozytywnie na popularność systemu. Jeśli pojawi się w Update 2 to super, odinstaluję ClassicShell’a i przestanę narzekać. Jeśli jednak rzeczywiście okaże się, że na „nową” funkcję przyjdzie nam poczekać do premiery Windowsa 9, to znowu Internet zacznie przypominać o starożytnej zasadzie, która mówi o tym, że Windowsa warto zmieniać co dwie wersje, a ósemka zacznie być jeszcze częściej porównywana do Visty. Szkoda, bo to całkiem niezły system.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.