Na zakończeniu wsparcia dla XP najbardziej skorzystał… Intel!

Powszechna opinia w Sieci głosi, że na zakończeniu wsparcia dla Windowsa XP najbardziej skorzystał sam Microsoft, który dzięki temu sprzeda więcej kopii swoich nowszych systemów operacyjnych. Okazuje się, że powszechna opinia jest w błędzie.

Z prognoz finansowych Intela wynika, że producent sprzętu spodziewa się przychodu w wysokości 13,7 miliarda dolarów za okres od marca do czerwca 2014. W porównaniu z pierwszym kwartałem, jest to znaczny wzrost. Skąd się wziął?

Domowi użytkownicy nie przejęli się zbytnio zakończeniem wsparcia dla XP, tego samego jednak nie można powiedzieć o firmach, które na taki krok po prostu nie mogą sobie pozwolić. Skoro XP nie jest już obsługiwany przez Microsoft, firmy muszą przesiąść się na nowsze okienka, a co za tym idzie – muszą zmodernizować swoje komputery, lub po prostu zaopatrzyć się w nowe. A, że Intel jest liderem jeśli chodzi o rynek procesorów…

Zakończenie wsparcia dla XP to dobra wiadomość nie tylko dla Intela. „Efekt XP” sprawił, że sprzedaż komputerów PC wzrosła powyżej oczekiwań ekspertów. Także reszta 2014 nie wygląda już tak strasznie dla producentów komputerów – tendencja z drugiego kwartału, powinna utrzymać się w trzecim, końcówka – czyli ostatnie trzy miesiące będzie już trochę słabsza. Przynajmniej w teorii – okres przedświąteczny nie raz zaskakiwał analityków.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.