Nadchodzi smartfon Samsunga z procesorem Intela

Mimo olbrzymiego bogactwa modeli w ofercie Samsung jest dość monotematyczny, jeśli chodzi o wykorzystywane procesory. Najczęściej są to układy Qualcomma oraz Exynosy, robione przez samego Samsunga. Ale pojawi się wyjątek.

Jak donoszą koreańskie media, Samsung zamierza bowiem wprowadzić na rynek smartfon wykorzystujący chip Intela – Atom Z3500 (znany też jako Moorefield). Jest to 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor wyprodukowany w technologii 22 nanometrów. Jako moduł graficzny wykorzystywany jest zintegrowany chip PoweVR G6430, produkowany przez Imagination Technologies. Układ Intela pracuje natywnie z częstotliwością 2,3 GHz, jednak w telefonie Samsunga jego taktowanie ma zostać obniżone do 1,6–1,7 GHz.

Dzięki temu ma on oferować dobrą wydajność przy zachowaniu równocześnie stosunkowo niskiego poboru energii.

Nie wiadomo jednak, czy to wyjątkowe cechy samego procesora sprawiły, że zainteresował się nim Samsung. Jest bowiem również możliwy inny scenariusz wydarzeń – mimo olbrzymich starań układ Intela nadal może jeszcze nie dorównywać procesorom potentatów na tym rynku, takich jak Qualcomm, ale Samsunga przekonała atrakcyjna cena, wynosząca raptem 7 dolarów.

O tym, jak dokładnie będzie wyglądał nowy smartfon i jakie będzie miał pozostałe parametry techniczne, nie wiadomo jeszcze w tym momencie właściwie nic. Wiemy tylko – co nie jest żadną niespodzianką – że będzie to raczej tani smartfon pracujący pod kontrolą systemu Android, ponieważ właśnie pod tym kątem zaprojektowany został Intel Atom Moorefield. Możemy się też spodziewać obsługi łączności LTE.

0
Źródło: ddaily.co.kr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.