Nokia X bez aktualizacji systemu

Nokia X2 posiada nową wersję systemu operacyjnego, zauważalnie lepszą od tego obecnego w Nokii X. Czy to oznacza, że posiadacze Nokii X, Nokii X+ i Nokii XL mogą się spodziewać aktualizacji? Niestety, nie. Androidowe smartfony Microsoftu pierwszej generacji będą łatane i usprawniane, ale nie otrzymają oprogramowania napisanego dla Nokii X2.

System operacyjny Nokii X2 to mocno zmodyfikowana wersja Androida Jelly Bean 4.3. Z kolei starsze smartfony wykorzystują zmodyfikowanego Androida Jelly Bean 4.1.2. Jak tłumaczy Microsoft, problemem są zbyt mało wydajne podzespoły urządzeń pierwszej generacji. Nokia X2 otrzymała bowiem wyżej taktowany procesor Snapdragon 200 i więcej pamięci RAM a także nowy przycisk nawigacyjny do przełączania się między aplikacjami.

Wygląda na to, że mamy tu pewną powtórkę z rozrywki. Pierwsze smartfony Nokii z Windows Phone 7 nie otrzymały aktualizacji do Windows Phone 8, a były rozwijane równolegle. Microsoft również tłumaczył wtedy, że to z uwagi na to, że urządzenia te mają zbyt słabe podzespoły.