Oculus Rift pomoże… maklerom giełdowym

Dla kogoś, kto za wszelką cenę próbuje być na bieżąco, jeśli chodzi o sytuację na rynkach finansowych, nie ma czegoś jak "zbyt wiele ekranów". Jednak miejsce na biurku bywa skończone. No, chyba że... wcale nie potrzebujemy biurka.

Bloomberg L.P. – największa na świecie agencja prasowa, która specjalizuje sie w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych, a oprócz tego zajmuje się sprzedażą terminali Bloomberg LP dla maklerów, zaprezentowała właśnie mock-up, który zamiast z monitorów, korzysta z Oculus Rifta i wirtualnej rzeczywistości.

Prototyp oferuje swojemu użytkownikowi nieskończoność ekranów, z których każdy wyświetla dane finansowe z całego świata. Nieskończoność miejsca i to w… dowolnym miejscu. Wystarczy założyć Oculusa i śledzić najmniejsze zmiany na rynkach od siebie z łazienki.

Nick Peck, odpowiedzialny za stworzenie prototypu nie wyklucza dalszych prac nad nim. W przyszłości mógłby być obsługiwany za pomocą Leap Motion, lub podobnej technologii (na przykład Kinecta).

To oczywiście tylko pojedynczy przykład, ale świetnie pokazuje, że urządzenia VR mają szansę stać się popularne nie tylko, jeśli chodzi o szeroko rozumianą rozrywkę. Wykorzystując je w pracy biurowej, pracownicy mogliby wykonywać swoje zadania bardziej efektywnie.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.