Odin: przenośny projektor z Androidem

Odin to produkt stworzony głównie dla osób, które czerpią przyjemność z internetowych źródeł rozrywki. Dzięki systemowi działającemu pod kontrolą Androida w wersji KitKat będziecie mogli bez podłączania zewnętrznych urządzeń odpalić wszystkie aplikacje z Google Play - wprost na Waszą ścianę.

Projektor o wymiarach 11 x 15 x 4,5 cm, ważący 0,77 kg, posiada czterordzeniowy procesor Cortex A-9 taktowany zegarem 1,6 GHz oraz 2GB RAM-u i 16 GB wewnętrznej pamięci. Z internetem połączy się bezprzewodowo porzez moduł WiFi; bez problemu podłączymy także do niego klawiaturę czy myszkę dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth 4.0. Wbudowana bateria o pojemności 3000 mAh powinna wystarczyć na 2h działania. Oczywiście urządzenie podłączymy też bezpośrednio do źródła prądu.

Implementacja systemu operacyjnego Android daje nam możliwość wykorzystania projektora w sposób bezpośredni. Wystarczy odpalić dowolną aplikację z Google Play – YouTube, Dropbox, Google Drive, HBO Go, Netflix, Chrome itp. Projektor posiada także port HDMI, 2x USB i wyjście na głośniki lub słuchawki. Podepniemy do niego nie tylko komputery ale też i konsole do gier.

Projektor rzuca obraz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli o jasności 115 ANSI lumenów i współczynniku kontrastu 1000:1. Nie są to nadzwyczajne parametry, ale do zadań czysto rozrywkowych w przyciemnionych pomieszczeniach powinny one wystarczyć. W zależności od ustawień wyświetlimy obraz o przekątnej od 25 do 250 cali. Urządzenie zebrało już połowę potrzebnej kwoty. Do końca kampanii na Kickstarterze pozostały 23 dni. Na ten moment za Odina zapłacimy tam 499$ (około 1552 zł). Jego późniejsza oficjalna cena będzie wynosić 885$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.