Pamięci RAM DDR4 już w sprzedaży

Można się było spodziewać, że sprzedaż układów pamięci RAM typu DDR4 rozpocznie się od któregoś z najważniejszych producentów, takich jak Kingston, Adata czy Micron. Tymczasem swoje zestawy wprowadziła do sprzedaży firma SanMax Technologies.

Cóż, nie jest to z pewnością szczególnie popularny na polskim i światowym rynku producent pamięci, ale być może właśnie taka szybka premiera pozwoli mu się nieco spopularyzować. SanMax Technologies wprowadza do sprzedaży dwa zestawy pamięci RAM DDR4, oba – co warto podkreślić – przeznaczone dla zwykłych pecetów. Pierwszy z nich (SMD4-U16G28H-21P-D) składa się z dwóch modułów o pojemności 8 GB każdy, natomiast w skład drugiego (SMD4-U32G28H-21P-P) wchodzą aż cztery 8-gigabajtowe moduły pamięci. 16-gigabajtowy zestaw kosztuje około 1100 zł, natomiast 32-gigabajtowy – niemal dwa razy drożej.

Częstotliwość pamięci DDR4 SanMaxa to 2133 MHz (PC4-17066), natomiast latencja wynosi 15-15-15-50 (przy napięciu 1,2 V). Same układy pamięci – co widać na zdjęciach – wykonane są przy tym przez firmę SK Hynix.

Oczywiście wejście pamięci DDR4 do sprzedaży to dobra wiadomość, ale pamiętajmy oczywiście o tym, że trzeba gdzieś te 288-pinowe moduły włożyć. Czekamy zatem na pojawienie się w sprzedaży nowych płyt głównych (np. z chipsetem Intel x99) i… równoczesny zalew premier rynkowych pamięci DDR4 innych producentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.