Pamięci RAM DDR4 już w sprzedaży

Można się było spodziewać, że sprzedaż układów pamięci RAM typu DDR4 rozpocznie się od któregoś z najważniejszych producentów, takich jak Kingston, Adata czy Micron. Tymczasem swoje zestawy wprowadziła do sprzedaży firma SanMax Technologies.

Cóż, nie jest to z pewnością szczególnie popularny na polskim i światowym rynku producent pamięci, ale być może właśnie taka szybka premiera pozwoli mu się nieco spopularyzować. SanMax Technologies wprowadza do sprzedaży dwa zestawy pamięci RAM DDR4, oba – co warto podkreślić – przeznaczone dla zwykłych pecetów. Pierwszy z nich (SMD4-U16G28H-21P-D) składa się z dwóch modułów o pojemności 8 GB każdy, natomiast w skład drugiego (SMD4-U32G28H-21P-P) wchodzą aż cztery 8-gigabajtowe moduły pamięci. 16-gigabajtowy zestaw kosztuje około 1100 zł, natomiast 32-gigabajtowy – niemal dwa razy drożej.

Częstotliwość pamięci DDR4 SanMaxa to 2133 MHz (PC4-17066), natomiast latencja wynosi 15-15-15-50 (przy napięciu 1,2 V). Same układy pamięci – co widać na zdjęciach – wykonane są przy tym przez firmę SK Hynix.

Oczywiście wejście pamięci DDR4 do sprzedaży to dobra wiadomość, ale pamiętajmy oczywiście o tym, że trzeba gdzieś te 288-pinowe moduły włożyć. Czekamy zatem na pojawienie się w sprzedaży nowych płyt głównych (np. z chipsetem Intel x99) i… równoczesny zalew premier rynkowych pamięci DDR4 innych producentów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.