Pierwszy smartfon z systemem Tizen już oficjalnie

Tak prezentuje się Samsung Z.

Samsung Z zostanie wyposażony w amoledowy, 4,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,3 GHz wspieranym przez 2GB pamięci operacyjnej. Do naszej dyspozycji oddane zostanie 16GB wolnego miejsca na dane, z możliwością rozszerzenia o karty microSD do 64GB. Nie zabraknie także dwóch aparatów – przedniego o rozdzielczości 2,1-megapikseli i tylnego o rozdzielczości 8-megapikseli.

Podobnie jak w Samsungu Galaxy S5 tu również znajdziemy czytnik linii papilarnych oraz czujnik monitorujący pracę serca. Smartfon wyposażony będzie także w Bluetooth 4.0, LTE, NFC, nadajnik podczerwieni, GPS, GLONASS, WiFi, akcelerometr, żyroskop, barometr i kompas.

Całość pracować będzie pod kontrolą Tizena w wersji 2.2.1. Smartfon będzie posiadać akumulator o pojemności 2600 mAh. Ważący 136 gramów Samsung Z pojawi się w trzecim kwartale tego roku – początkowo w Rosji, a następnie w pozostałych krajach – w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i złotej. Sugerowana cena detaliczna nie została podana.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News