Printeer – drukarka 3D dla dzieci

Czy drukowanie obiektów trójwymiarowych może być dziecinnie proste? Najnowszy startup z Kickstartera udowadnia, że tak!

Większość drukarek 3D wymaga od użytkownika przynajmniej minimalnej wiedzy technicznej i umiejętności obsługi programów graficznych. Tymczasem Printeer, zaprojektowany od początku dla dzieci, jest tak nieskomplikowany, że poradzą sobie z nim nawet kilkulatki. Już na pierwszy rzut oka Printeer wyróżnia się od innych drukarek 3D. Wszystkie elementy urządzenia są kolorowe, dzięki czemu podczas pracy dziecko może dokładnie sprawdzić, która część drukarki odpowiada za daną funkcję. Nie tylko jednak aspekt edukacyjny jest tu istotny. Najważniejsza jest zabawa.

Twórcy przygotowali specjalną aplikację na iPada, dzięki której tworzenie obiektów 3D nigdy nie było prostsze. Wystarczy 30 sekund, by maluch był w stanie zrozumieć zasady działania aplikacji. Sprowadza się ona do rysowania kształtu i nadawania mu grubości. Potem wystarczy tylko kliknąć, a podłączona do sieci WiFi drukarka zacznie przekształcać rysunek w fizyczny obiekt. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że Printeer jest pozbawiony ostrych krawędzi, a cały mechanizm znajduje się wewnątrz plastikowej obudowy. Drukarka wykorzystuje najbardziej popularny materiał – PLA.

Aktualnie twórcy są w połowie drogi z kampanią na Kickstarterze. Printeer można zamówić tam za 549$, czyli około 1680 zł. Do masowej sprzedaży urządzenie powinno wejść przed końcem tego roku. Pomysł jest fajny, ale cena dalej zaporowa. Być może jednak pomysł podchwycą czołowi producenci zabawek i uda im się zapewnić podobny produkt w niższej cenie.
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.