Telefony o olbrzymich ekranach to rynkowy hit

Według Digital Consumer Survey, badań przeprowadzonych przez firmę Accenture w 23 krajach, aż 48% osób planujących zakup smartfona w ciągu najbliższego roku, chce kupić phablet.

Fablet to kolejny etap ewolucji urządzeń mobilnych. Urządzenie łączy w sobie funkcje smartfona oraz tabletu. Jak pokazują badania, popularność tego rozwiązania stale rośnie. Z ankiety przeprowadzonej przez firmę Accenture w 23 krajach świata wynika, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy aż 57% badanych planuje kupić smartfon, jednak aż 48% z tej grupy wybierze phablet.

Współczesny tryb życia wymaga od ludzi coraz większej mobilności. Rosnący procent użytkowników sięgających po phablety świadczy o wygodzie i praktyczności tego rozwiązania. Otrzymujemy bowiem urządzenie, które niweluje ograniczenia zarówno smartfona, jak i tabletu. Duży, wygodny ekran o wysokiej rozdzielczości, możliwość kontaktu z bliskimi, oszczędność miejsca oraz pieniędzy to tylko niektóre zalety używania phabletu — mówi Sławomir Stanik, Country Manager, Asus Polska, przy okazji zwracając uwagę na to, że jego firma posiada tego typu urządzenia w swojej ofercie.

Fablety faktycznie mają wiele zalet. Zapewniają duży, czytelny obraz a zarazem są na tyle małe, by nadal mieścić się w kieszeni spodni. Ich rozmiar jednak jest też ich wadą: urządzenia takie, jak Asus Fonepad, Lumia 1520 czy Galaxy Note ciężko obsłużyć za pomocą jednej ręki.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.