THL 5000: świetny smartfon z akumulatorem 5000 mAh!

1000 godzin w trybie czuwania, 47 godzin rozmów, 11 godzin przeglądania strony internetowych, 125 godzin odtwarzania muzyki i niemal 12 godzin odtwarzania wideo! Te liczby nie wymagają komentarza.

Swoją imponującą „długodystansowość” THL 5000 zawdzięcza potężnemu akumulatorowi o pojemności – jak sama nazwa telefonu wskazuje – 5000 mAh. Mimo to obudowa telefonu ma grubość tylko 8,9 mm. Oczywiście są na rynku telefony, a nawet tablety z bardziej wąską obudową, ale – szczerze mówiąc – takie rozwiązanie jest lepsze. 5000 mAh to tyle, ile znajdziemy w wielu tabletach – i to tych większych, 10-calowych.

Ale nie tylko akumulator jest zaletą tego telefonu. Pracujący pod kontrolą systemu Android THL 5000 wyposażony jest w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1080×1920 pikseli (Full HD), pokryty szkłem Gorilla Glass III. Do tego 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 (1,7 GHz), wspomagany również 4-rdzeniowym układem graficznym Mali 450 (700 MHz). Na pokładzie znalazło się też miejsce na 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (plus slot kart pamięci Micro SD).

THL 5000 dostępny będzie w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

THL 5000 dostępny będzie w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

Z tyłu obudowy umieszczono aparat Sony z matrycą Exmor RS (IMX135) o rozdzielczości 13 mln pikseli i obiektywem ze światłem f/1,8. Przedni aparat ma 5-milionową rozdzielczość. Do tego wbudowany amplituner NXP dla lepszej jakości dźwięku, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.0, GPS, radio FM, OTG i zaawansowana obsługa gestami. Dla przykładu – jeśli „napiszemy” na ekranie zablokowanego telefonu literę „c”, odblokuje się on od razu w trybie aparatu (ang.: camera). Jedynymi minusem jest brak LTE, dostajemy „tylko” HSDPA+ (do 42,2 Mb/s).

Tym, którzy obawiają się, że 5000 mAh akumulatora dostępnych jest głównie w postaci napisu na jego obudowie, spodoba się informacja, że jest on produkowany przez amerykańską firmę Amprius. To dynamicznie rozwijający się startup, z technologią umożliwiającą zwiększenie pojemności akumulatorów o 25–30% bez zwiększania ich objętości.

Niestety nie jest jeszcze znana data wprowadzenia telefonu do sprzedaży (najpierw na rynki azjatyckie, ale w przyszłości może również ogólnoświatowe). Spodziewana cena telefonu to 299 dolarów.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.