W przyszłym tygodniu ruszają publiczne testy Sailfish OS. Wystarczy telefon z Androidem

Przypomnijmy: firmę Jolla założyli byli pracownicy Nokii, którzy odpowiadali u fińskiego producenta za system operacyjny MeeGo.

System MeeGo pojawił się tylko w modelu Nokia N9, a chwilę później producent podjął decyzję o związaniu się z Microsoftem. W konsekwencji tej decyzji pojawiły się smarfony Lumia z Windows Phone (bazujące na designie pokazanym w N9), a Jolla zapowiedziała własny system operacyjny – Sailfish OS.

W zeszłym roku producent ogłosił pierwsze konkretne informacje na temat nowego systemu operacyjnego. Po pierwsze – Sailfish OS będzie można zainstalować na smartfonach działających pod kontrolą Androida. To oznacza, że producenci będą mieli łatwiejszą pracę nad tworzeniem smartfonów z Sailfish OS, gdyż mogą skorzystać z doświadczenia zdobytego przy tworzeniu telefonów i tabletów. z Androidem.

Kolejną dobrą informacją było to, że Sailfish OS będzie obsługiwał aplikacje stworzone dla Androida. Z drugiej strony kompatybilność z Androidem to nic nowego. Coś takiego potrafi m.in. BlackBerry 10, ale nie widać żeby właściciele telefonów z tym systemem uważali to jako coś bardzo przydatnego.

Jak będzie w przypadku Sailfish OS? Dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Jolla szuka wolontariuszy, którzy zechcą przetestować wczesną wersję Jolla Launcher. Wystarczy, że posiadacie telefon z Androidem w wersji 4.3 lub nowszej i wyślecie wiadomość na adres [email protected] z własnego konta Google’a. W mailu należy podać swoje imię, nazwisko i nazwę posiadanego urządzenia z Androidem. Więcej informacji znajduej się na blogu Jolla: http://www.thejollablog.com/jolla-launcher-android-arrive-next-week/

0
Źródło: thejollablog.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.