Zalew nowych Windows Phone’ów

Tym razem nie są to Lumie, a urządzenia od mniej znanych producentów.

Pierwszym nowym producentem smartfonów z Windows Phone, który został przedstawiony na targach Computex, jest amerykańska firma Blu Products, która sprzedaje swoje urządzenia w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Środkowej. Firma ta wprowadzi do sprzedaży dwa telefony, w tym jeden z 5-calowym wyświetlaczem i fizycznymi przyciskami funkcyjnymi. Będą one dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Kolejny partner to Prestigio wraz z jego smartfonem MultiPhone 8500 DUO. Niestety, nie znamy jego specyfikacji (tak jak urządzeń Blu Products), ale uważa się, że będą one zawierać 1,2-gigahercowy procesor Snapdragon, 8-megapikselowy aparat i wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli.

Ostatnim partnerem jest firma Yezz i jej smartfon Billy 4.7. To rządzenie będzie posiadało czterordzeniowy procesor Snapdragon, 13,1-megapikselowy aparat, 4,7-calowy wyświetlacz IPS LCD pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli chroniony szkłem Gorilla Glass 2. Całość ma być zamknięta w obudowie o grubości 7,2 mm (a więc cieńszej od tej z Phone’a 5s). Ma on kosztować 229 euro. Dodatkowo, w ofercie pojawi się Billy 4.0 z 4-calowym ekranem, 8-megapikselowym aparatem i czterordzeniowym procesorem. Ma on kosztować 129 euro. Oba smartfony będzie można kupić wyłącznie poprzez sklep Amazon, również w Europie.

Microsoft ogłosił też nowego partnera. Jest nim firma InFocus.