Zebble – tańsza alternatywa dla smartwacha Pebble

Pebble był jednym z pierwszych smartwachy, które osiągnęły sukces - na jego produkcję zebrano ponad 10 milionów dolarów za pomocą Kickstartera. Mimo narastającej konkurencji zegarek dalej wyróżnia się z tłumu za sprawą swojej ceny i wyświetlacza typu e-ink.

Jeśli o danym produkcie jest głośno, Chińczycy prędzej czy później stworzą klona, który nawet jeśli nie dorówna parametrom oryginału, będzie oszałamiająco tani. Tak też i stało się w przypadku Zebble. Chiński smartwatch posiada ekranik e-ink o tych samych rozmiarach co oryginał – 144 x 168 pikseli. Na jednym ładowaniu wytrzyma równie długo – 10 dni – ,a gdy spadnie nam do wody nic złego się nie stanie – spełnia normę IP67. Nawet stylistycznie jest bardzo podobny do Pebble.

Od konkurencji odróżniają go dwa parametry. Po pierwsze jest prawie o połowę tańszy od Pebble. Kupimy go już za 80$, a za tą cenę nie znajdziemy innego smartwatcha. Musimy jednak pamiętać, że Zebble pozbawiony będzie wsparcia aplikacji z Google Play.

Do czego będziemy go mogli wykorzystać? Zegarek posłuży nam jako lokalizator smartfona, poda nam informacje na temat naszego treningu, wyświetli powiadomienia z telefonu (Android 4.0 lub wyższy) i aktualne dane pogodowe. Posłuży jako spust migawki do aparatu lub zdalny kontroler odtwarzacza muzycznego. Jeśli zatem nie potrzebujemy żadnych fikuśnych aplikacji z pewnością warto poświęcić mu uwagę.

0
Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.