Zestaw PS4 z PlayStation Vita oficjalnie potwierdzony przez Sony

Plotki o zestawie z dwoma flagowymi konsolami Sony pojawiły się już w sierpniu zeszłego roku. Być może z uwagi na cenową wojnę z Microsoftem japoński koncern nie zdecydował się do tej pory wprowadzić oferty do sprzedaży.

Przedwczoraj na stronie francuskiego oddziału Amazona pojawił się zestaw widoczny na zdjęciu powyżej. „Ultimate Player Edition” to bundle, w skład którego wchodzi PS4 i PlayStation Vita (WiFi). W przypadku tego typu zestawów kluczowym czynnikiem jest cena, która powinna być niższa niż gdybyśmy zechcieli kupić każdą z konsol osobno. Amazon życzy sobie za ten komplet 580 Euro czyli około 2400 zł. W Polsce PS4 można już dostać za 1750 zł, a Vitę za około 700 zł. Oszczędność raczej znikoma.

Sony potwierdziło jednak Eurogamerowi, że dostępność tego zestawu jak też i jego cena będzie ustalana na poziomie regionalnym, a zatem jest realna szansa na to, że w Polsce będzie przedstawiało się to nieco korzystniej. Na razie oferta nie pojawiła się w żadnym innym kraju – możliwe więc, że Sony czeka z oficjalną zapowiedzią na targi E3, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

NASZYM ZDANIEM
Jeśli zwlekaliście z zakupem PS4 i nie posiadacie jeszcze Vity to tego typu zestaw będzie strzałem w dziesiątkę (zakładając, że cena będzie również atrakcyjna). Możliwość wykorzystania Vity jako dodatkowego pada do PS4, a także funkcja gry zdalnej (świetna, gdy ma się często zajęty telewizor) to dodatkowe walory posiadania obu urządzeń. Nie zapominajcie też, że w połączeniu z abonamentem PS+ otrzymujecie co miesiąc po 2 gry na każdą z platform:-)

0
Źródło: PSU.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.