AirType – klawiatura, która istnieje tylko w Twojej wyobraźni

Ostatnio pisałam Wam o naparstku, który ma ambicje zastąpić kiedyś tradycyjne myszki. Również w sektorze klawiatur pojawiają się zadziwiające projekty. Oto koncepcja AirType - bransoletek na dłonie, dzięki którym będziemy mogli pisać na każdej powierzchni.

Przenośne urządzenia wymusiły na nas korzystanie z ekranowych klawiatur. Nie dla wszystkich jest to wygodne rozwiązanie, stąd też szybko pojawiły się różnego rodzaju klawiatury mobilne. Wydawać by się mogło, że nic lepszego już w tej dziedzinie nie znajdziemy. A jednak kilkoro projektantów pracuje nad AirType – rodzajem bezprzewodowych bransoletek (lub też z braku lepszego określenia – mankietów), które pozwolą nam pisać na… niewidzialnej klawiaturze.

Po odpowiedniej kalibracji system AirType umożliwiałby pisanie na jakiejkolwiek powierzchni – czy to po blacie stołu, kolanie czy nawet w powietrzu. Czujniki umieszczone w bransoletkach musiałyby posiadać bardzo dokładny system rozpoznawania położenia palców w przestrzeni, ale teoretycznie jest to wykonalne. Taka klawiatura kierowana byłaby oczywiście do osób, które na co dzień piszą metodą bezwzrokową. Tu jednak pojawiają się wątpliwości, czy bez fizycznych przycisków taka metoda pisania będzie równie wygodna i sprawdzi się w praktyce.

Na razie AirType jest dopiero we wczesnej fazie projektowania, w której nie dopatrzymy się jeszcze żadnych szczegółów technicznych. Postęp prac można śledzić na o ficjalnej stronie projektu.

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.