Cubii: Spalaj kalorie siedząc przy biurku

W teorii każdy z nas doskonale wie, że brak ruchu szkodzi zdrowiu, jednak z różnych przyczyn - braku wolnego czasu, lenistwa etc. - uprawianie sportu często odstawiamy na dalszy plan. Spędzając znaczną część życia w pozycji siedzącej jesteśmy narażeni na różne dolegliwości. Jak zatem zabrać się do ćwiczeń? Na przykład tak jak proponuje Cubii - pedałując w pracy.

Opisywane tu urządzenie przypomina nieco połączenie stepera i rowerku stacjonarnego. Umieszcza się go pod biurkiem czy stołem, by móc pedałować cały czas podczas pracy. Cubii jest cichy, zatem nie będzie przeszkadzał naszym kolegom z biura, a jego konstrukcja zapobiega wysokiemu unoszeniu kolan, przez co nie uderzymy nimi w blat stołu. Urządzenie jest ciągle w fazie prototypowania dlatego jego waga nie została jeszcze określona, ale twórcy przewidują, że Cubii nie będzie ważył więcej niż 11 kg.

Dedykowana urządzeniu aplikacja na iOS i Androida dzięki połączeniu Bluetooth pozwoli nam sprawdzić pokonany dystans, spalone kalorie i czas ćwiczenia, a tablice wyników znajomych pomogą nam w lepszej motywacji i zachęcą do pokonania jeszcze jednego kilometra.

Oczywiście twórcy mówią otwarcie, że Cubii nie należy traktować jak zamiennika tradycyjnego kolarstwa czy uprawiania innego sportu. Ideą urządzenia jest utrzymywanie naszych mięśni w dobrej formie i uzupełnienie tradycyjnych ćwiczeń.

Cubii spodobał się już Internautom i kampania na Kickstarterze zakończyła się sukcesem, a zatem w przyszłym roku powinniśmy móc kupić urządzenie na rynku. Niestety cena nie będzie niska – za Cubii zapłacimy 349$. Mimo to uważam, że pomysł jest świetny, zwłaszcza dla osób pracujących przy biurkach 8 godzin dziennie.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.