Cyanogenmod 11.0 M8 gotowy do pobrania

Najnowsza wersja jednej z najpopularniejszych modyfikacji Androida została stworzona w oparciu o jego najnowszą wersję - 4.4.4. Dzięki temu, oprócz poprawek samego Cyanogenmoda, w najnowszej wersji znalazły się również poprawki od Google'a.

Twórcy modyfikacji twierdzą, że M8 może pochwalić się o wiele większą stabilnością działania i kilkoma nowościami, które powinny ułatwić życie użytkownikom.

Pierwszą z nich jest nowy rodzaj powiadomień, które zamiast na górnym pasku wyświetlają się jako niezależne okno, wyświetlane przez chwilę „nad” aktualnie uruchomioną przez nas aplikacją. Bardzo podobne rozwiązanie pojawi się w Androidzie L – Google nazwało tą formę powiadomień „heads up notifications”. Oprócz tego pojawiły się opcje ukrywania i zabezpieczania wybranych aplikacji – po zabezpieczeniu, uruchomienie aplikacji będzie możliwe dopiero po wpisaniu hasła. Bez niego nie wyczyścimy również danych tymczasowych zapisanych w aplikacji.

Kolejną zmianą jest zastąpienie Google Now autorskim rozwiązaniem twórców Cyanogenmoda – „CMHome”. Niestety aktualnie CMHome nie działa.

Dodano również oficjalne wsparcie dla nowych urządzeń. Aktualnie do listy dołączyły: Sony Xperia Z2 (sirius); Xiaomi Mi2 (aries); Oppo Find 7a/s (find7); OnePlus One (bacon). Lista ta ma się w niedalekiej przyszłości jeszcze rozszerzyć. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj A Cyanogenmod 11.0 M8 można pobrać stąd

0
Źródło: CyanogenMod
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.