Cyberith Virtualizer już dostępny w przedsprzedaży

Ciekawszy konkurent Virtuix Omni - bieżni do wirtualnej rzeczywistości - jest znacznie droższy niż przewidywano.

Od września ubiegłego roku, gdy pisałam o Virtualizerze po raz pierwszy minął prawie rok. Już wtedy urządzenie prezentowało się lepiej niż Omni. Przede wszystkim umożliwiało wykonywanie podskoków i przysiadów dzięki specjalnym prowadnicom. Do tego nie wymagało posiadania specjalnych butów – bieżnia została tak zaprojektowana by można się po niej „ślizgać” w skarpetkach.

Virtualizer trafił właśnie na Kickstartera i zyskał dodatkową funkcjonalność. Podłoże bieżni będzie wibrować w rytm dźwięków dochodzących z gry. Konstruktorzy pomyśleli także o wysięgniku, który sprawi, że przewody od gogli czy kontrolerów nie będą plątały się dookoła naszego ciała. Za te dodatkowe atrakcje trzeba będzie jednak zapłacić ekstra.

Choć oglądając powyższe filmy nie da się zaprzeczyć, że granie w gry z wykorzystaniem kompletu do wirtualnej rzeczywistości sprawia niesamowitą frajdę, cena takiej zabawy jest zaporowa. Na dzień dzisiejszy Virtualizer dostaniemy w przedsprzedaży za 749$ lub 949$ (wersja z wibracjami). Za wysięgnik zapłacimy dodatkowo 79$. Alternatywa w postaci Virtuix Omni jest tańsza o 250$, co jednak nie zmienia faktu, że nie prędko trafią takie urządzenia pod strzechy przeciętnego gracza.