Dwa Windows w jednym

Plotki o planach na połączenie obu konsumenckich systemów Microsoftu przeznaczonych dla procesorów ARM najprawdopodobniej są wiarygodne. Tak przynajmniej wynika ze źródeł niezawodnej blogerki Mary Jo Foley.

Według źródeł jednej z najbardziej cenionych blogerek zajmujących się Microsoftem, Windows RT i Windows Phone zostaną połączone w jeden system operacyjny. Owa fuzja ma być częścią serii aktualizacji dla wszystkich systemów operacyjnych Microsoftu, która jest nazywana mianem „Threshold”.

„Duża” wersja systemu Windows również doczeka się istotnych zmian. Ów system ma się inteligentnie dopasowywać do urządzenia, na którym jest zainstalowany. Tradycyjne komputery będą serwowały swoim użytkownikom klasyczny Pulpit, urządzenia hybrydowe zarówno Pulpit, jak i dotykowy interfejs (i będą się między nimi przełączać w momencie, gdy klawiatura będzie podłączana i odłączana), zaś urządzenia mobilne (smartfony, tablety, które będą wykorzystywały system powstały z fuzji Windows RT i Windows Phone) wyłącznie interfejs dotykowy.

Mobilny system Microsoftu będzie pozbawiony całkowicie Pulpitu, ale zachowa znaną z Windows RT możliwość pracy z kilkoma aplikacjami na ekranie równocześnie. Obecne mają też być znane z Windows Phone takie elementy, jak asystentka Cortana czy Centrum Akcji.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.