EO1: 23-calowa, cyfrowa ramka na zdjęcie

Cyfrowe ramki to gadżet, który jakoś nie zdobył szczególnej popularności. Zdecydowanie częściej w naszych domach zobaczyć można wielkoformatowe wydruki na ścianach niż elektroniczne wyświetlacze na półkach. Wielkość i rozdzielczość cyfrowych ramek do zdjęć pozostawiała zawsze wiele do życzenia. Ale za sprawą Electric Objects może się to zmienić.

EO1, czyli 23-calowa ramka na zdjęcie wyposażona została w matowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080p, dwurdzeniowy procesor 1GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM oraz moduły Bluetooth i Wi-Fi. Do pamięci urządzenia (2GB ) wyślemy pliki bezprzewodowo za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony i komputery PC. Oprócz standardowych plików JPEG urządzenie obsługuje też ruchome GIF-y. Ramka jest energooszczędna – ma pobierać tyle prądu co przeciętna żarówka.

Twórcy przy tworzeniu ramki współpracowali z takimi instytucjami i serwisami jak Behance.net, New York Public Library, Museum of the Moving Image czy Digg, dzięki czemu już na start otrzymujemy dostęp do ogromnej kolekcji obrazów. Na Kickstarterze urządzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. W ciągu kilkunastu dni zebrano ponad 468 tys.$ z wymaganych 25 tys. Przez 19 dni można na stronie projektu zamówić EO1 w przedsprzedaży za kwotę 299$. Gdy ramka trafi do sklepów ma kosztować 499$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.