Firma AMD wprowadza nowe procesory APU

Bazujące na architekturze Graphics Core Next akcelerowane procesory AMD A10-7800 i A8-7600 dopełniają linię najbardziej zaawansowanych procesorów APU firmy AMD.

Firma AMD wprowadziła dzisiaj do kanału sprzedaży nowy akcelerowany procesor AMD A10-7800. Ten 4. generacji procesor APU Serii A wyposażony w 12 Rdzeni Obliczeniowych (4 CPU + 8 GPU) uwalnia pełen potencjał dzięki funkcjom Architektury Systemów Heterogenicznych (HSA) oraz dzięki potężnej karcie graficznej AMD Radeon Serii R7 uzyskiwać ma bardzo dobrą wydajność w wielu aplikacjach. W połączeniu z technologią Mantle nowy procesor AMD A10-7800 umożliwia uzyskanie lepszej wydajności w wielu grach partnerów objętych programem AMD Gaming Evolved.

Oto, czym się wyróżniają nowe APU:

  • Do 12 Rdzeni Obliczeniowych (4 CPU + 8 GPU) zapewniać ma wysoką wydajność i responsywność oraz zwiększać możliwości procesora APU w wielu rodzajach zadań, aplikacji i gier
  • Architektura Systemów Heterogenicznych (HSA) umożliwia harmonijną współpracę procesora i karty graficznej poprzez szybkie rozdzielanie i kierowanie zadań do odpowiednich rdzeni. Dzięki temu procesor uzyskuje nowy poziom wydajności i sprawności energetycznej zarówno w komputerze stacjonarnym jak i notebooku.
  • Możliwości obliczeniowe architektury Graphics Core Next, w jaką wyposażono karty graficzne AMD Radeon Serii R7
  • Obsługa rozdzielczości UltraHD (4K) i nowe ulepszenia w obróbce wideo, które sprawiają, że filmy 1080p wyglądają nadal bardzo dobrze po przeskalowaniu na monitor lub telewizor UltraHD

Wyposażone w technologie AMD Quick Stream, AMD Steady Video i AMD TrueAudio akcelerowane procesory AMD Serii A łączą też kompletną funkcjonalność, aby zapewnić jak najlepszy obraz i dźwięk. Wykorzystując opcję konfigurowalnego TDP (cTDP) entuzjaści mogą teraz lepiej dopasować swój sprzęt do swoich wymagań. Ponadto firma AMD także ogłosiła wprowadzenie na rynek akcelerowanych procesorów AMD A8-7600 i AMD A6-7400K, które są przeznaczone dla konsumentów szukających możliwości modernizacji, aby poprawić możliwości swojego komputera w aplikacjach i pracy. Dzięki zunifikowanej infrastrukturze bazującej na gnieździe FM2+ użytkownicy procesorów APU firmy AMD mogą konstruować jeszcze mniejsze urządzenia, które posłużą im za sprzęt do grania lub do domowej rozrywki (HTPC).

AMD APU A10-7800
z kartą graficzną
AMD RadeonTM R7

AMD APU A8-7600
z kartą graficzną
AMD RadeonTM R7

AMD APU A6-7400K
z kartą graficzną
AMD RadeonTM R5

Rdzenie Obliczeniowe

12

(4 CPU + 8 GPU)

10

(4 CPU + 6 GPU)

6

(2 CPU + 4 GPU)

Częstotliwość taktowania w trybie Max Turbo / standardowym

3,9 / 3,5 GHz

3,8 / 3,1 GHz

3,9 / 3,5 GHz

Funkcje HSA

Tak

Tak

Tak

Technologia AMD TrueAudio

Tak

Tak

Tak

Obsługa Mantle

Tak

Tak

Tak

Konfigurowalne TDP

Zoptymalizowane (45W)

Zoptymalizowane (45W)

Zoptymalizowane (45W)

Sugerowana cena detaliczna

158 USD

104 USD

79 USD

Ponadto dzięki modułom pamięci AMD Radeon użytkownicy mogą skorzystać z technologii AMD AMP, która pozwala zwiększyć wydajność i możliwości w grach. Moduły AMD Radeon R9 2400 Gamer Series zostały przetestowane i otrzymały certyfikat do wykorzystywania ich razem z akcelerowanymi procesorami AMD Serii A10. Nowe procesory APU są dostępne na całym świecie u wybranych sprzedawców internetowych, detalicznych i w ofercie integratorów systemów.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.