Groove: smartwatch, który pomoże Ci osiągnąć dobrą kondycję

Na polu gadżetów, które mają nas zmotywować do ćwiczeń powoli zaczyna robić się tłoczno. Mimo to Groove zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji swoją funkcjonalnością.

Bransoletki i smartwatche fitness pokazują nam szereg liczb i wykresów prezentujących dane zebrane podczas treningu. Jednak to tylko statystyki, o których chwilę po ćwiczeniach zapominamy. Groove już na wstępie wyróżnia się swoim interfejsem. Na środku ekranu widnieje pozioma linia z fotografią użytkownika. Jej centrum to stan, w którym osiągamy najlepszy dla naszego ciała poziom aktywności. Przesunięcie w lewo symbolizuje, ze za nadto się rozleniwiamy, z kolei przesunięcie w prawo ma dać nam do zrozumienia, że powinniśmy przystopować z ćwiczeniami. Nasz organizm jest cały czas monitorowany w czasie rzeczywistym – zegarek zmierzy pracę naszego serca, poziom naszego natlenienia i stresu. Taka graficzna prezentacja ma nas odpowiednio zmotywować i wyuczyć odpowiednich, zdrowych zachowań.

To oczywiście nie wszystko czym Groove może do siebie przekonać potencjalnego klienta. Wraz ze smartwatchem zaprojektowano specjalną aplikację dla sportowców, mającą umożliwiać tworzenie własnych wyzwań, zapraszanie znajomych, motywowanie ich itp. Nie jest to jednak typowy klon Endomondo. Twórcy bowiem wymyślili własną walutę – Hustle Points. Za każdą aktywność będziemy nagradzani punktami, którymi można zasilić instytucje charytatywne, odblokować skórki czy porady od profesjonalnych trenerów.

Ponadto smartwatch obsługuje jako jeden z nielicznych komendy głosowe. Tym samym by korzystać z Siri czy Google Now na smartfonie nie trzeba będzie wyciągać telefonu z kieszeni. Oczywiście nie mogło zabraknąć systemu powiadomień. Tu postawiono na sygnalizację świetlną – część paska będzie zapalała się na określony przez nas kolor, gdy otrzymamy wiadomość z Facebooka, maila, czy SMS-a. Wszystko ma dać się dowolnie zaprogramować.

1,2-calowy ekranik oraz bateria o pojemności 200 mAh mają pozwolić na 5 dni ciągłej pracy. Zegarek jest kompatybilny ze smartfonami z Androidem i iOS posiadającymi moduł Bluetooth 4.0. Dodatkową zaletą urządzenia jest schludny design i wodoszczelność, a także całkiem przystępna cena. W przedsprzedaży na portalu Indiegogo zapłacimy za niego 114$ z kosztem przesyłki.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.