Hicon- bransoletka, która powiadomi Cię tylko o tym, co Cię interesuje

Modułowe elementy odpowiadające za dany kanał informacji ozdobią Twoją rękę.

Zarówno smartwache jak i niektóre bransoletki fitness posiadają wyświetlacze, na których możemy odczytać treść powiadomienia. Hicon proponuje coś innego. Bransoletka składa się z opaski i plastikowych elementów symbolizujących dany kanał wiadomości – Facebooka, SMS-y, pocztę e-mail, YouTube, Skype itp. W przypadku otrzymania nowego powiadomienia, dany element podświetli się i zawibruje. Nie będziemy znali treści informacji, ale jedynie źródło, z którego nadeszła.

Dodatkowo twórcy stworzyli aplikację mobilną. Jeśli w pobliżu nas znajdzie się użytkownik o podobnych zainteresowaniach, który posiada również bransoletkę Hicon, otrzymamy stosowne powiadomienie i jego lokalizację. Chcąc przekazać swoje namiary nowo poznanej osobie wystarczy wówczas potrząsnąć bransoletką np. poprzez uściśnięcie dłoni.

Hicon nie pozwoli nam ponadto zapomnieć o smartfonie i rozbłyśnie, gdy tylko znajdziemy się 30 metrów od niego. Bransoletka jest wodoodporna i kurzoodporna, a jej bateria pozwala na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Hicon zadziała ze smartfonami z systemem iOS i Android. Aktualnie urządzenie zbiera fundusze na Indiegogo, gdzie zakupić je można za 49$. Sugerowana cena producenta to 89$.