InkCase Plus: etui z ekranem e-ink na smartfona

Czarno-biały, etuszowy ekranik sprawdza się świetnie w wielu sytuacjach - nie męczy wzroku przy długim czytaniu, pozwala dyskretnie przeglądać powiadomienia w kinie i działa o wiele dłużej niż kolorowe Super AMOLED-y. Ale rzadko kto chciałby zrezygnować całkowicie z tego drugiego rozwiązania na rzecz pierwszej technologii. Na szczęście - da się to wszystko pogodzić.

InkCase Plus to etui na smartfony z Androidem, które posiada wyjmowany, 3,5-calowy ekranik typu e-ink, na którym dzięki bezprzewodowemu połączeniu poprzez moduł Bluetooth (wymagana wersja 4.0) wyświetlane są różnego rodzaju treści. Spora ilość funkcji w telefonie może być obsługiwana właśnie na alternatywnym ekranie. Do odczytu notyfikacji, nawigacji, czytania książek, słuchania muzyki kolorowy ekran nie jest nam przecież niezbędny. Nawet jeśli cały czas InkCase Plus będzie aktywny (np. wyświetlał będzie zdjęcie) to i tak zaoszczędzimy na nim około 50% baterii.

Producent wyliczył, że przykładowo Samsung Galaxy S4 pozwoli na 4 godziny czytania na jednym ładowaniu, podczas gdy z InkCase Plus ten czas wydłużony zostanie do 19 godzin. Ekranik można wyjąć z euti i używać go oddzielnie np. trzymając smartfon w torebce czy plecaku. InkCase Plus nie jest dotykowy – do odbierania przychodzących połączeń czy też do kontrolowania dedykowanych aplikacji posłużą nam trzy przyciski fizyczne.

W przedsprzedaży dostaniemy go na Kickstarterze za 89$. Na rynku pojawi się w październiku tego roku w sugerowanej cenie 139$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.