Microsoft nabija się z Siri

Jedną z istotniejszych nowości w Windows Phone 8.1 jest Cortana, a więc cyfrowa asystentka mająca konkurować z Siri i Google Now. Ale czy jest od nich w jakikolwiek sposób lepsza? Microsoft, jak nietrudno się domyślić, uważa, że tak.

Lumia 635 z Windows Phone 8.1, mimo iż jest nowością na rynku, kosztuje raptem około 700 złotych. I właśnie ona, a nie sztandarowa Lumia 930, jest bohaterką najnowszej reklamy Microsoftu. Spot ten porównuje ją i… dużo droższego iPhone’a 5s. A konkretniej, cyfrowych asystentów w obu telefonach.

Bohater reklamy w obu przypadkach prosi obie asystentki o przypomnieniu o rocznicy ślubu z żoną wtedy, gdy ta zadzwoni. Cortana „rozumie”, że żoną jest kontakt w książce telefonicznej wpisany jako „Caroline” i ustawia przypomnienie. Siri nie posiada takiej funkcji. Następnie, prosi o przypomnienie, by kupić kwiaty, gdy znajdzie się w pobliżu kwiaciarni. Siri, ponownie, nie potrafi tego zrobić. Na sam koniec Cortana sama z siebie przypomina, że bohater reklamy powinien już teraz ruszyć do restauracji, w której umówił się z żoną, z uwagi na panujące utrudnienia na drodze. Siri, ponownie, nie posiada takiej funkcji.

Niestety, Cortana nie jest dostępna w naszym kraju. Jej polska premiera planowana jest dopiero na przyszły rok.

0
Źródło: WinBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.