Microsoft udostępnia Live Lock Screen dla Windows Phone

Dynamiczny ekran blokady dla Windows Phone został po raz pierwszy zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji BUILD, która odbyła się w kwietniu. Po trzech miesiącach od prezentacji, Microsoft zdecydował się udostępnić wersję beta dla użytkowników Windows Phone 8.1.

Aplikacja zapowiada się ciekawie. Co prawda nie wprowadza ona żadnych ogromnych zmian w działanie systemu, jednak nie o to chodziło. Dzięki Live Lock Screen użytkownicy Windows Phone 8.1 będą mogli spersonalizować wygląd swojego telefonu. W wersji beta udostępniono jak na razie 6 różnych skórek, do tego użytkownik może skorzystać z tzw dynamicznej zmiany tapety (tapety pobierane są przez wyszukiwarkę Bing). Co ciekawe aplikacja działa bez większych problemów nawet na tzw „low-endach”. Jeśli chodzi o stabilność pracy, to nadal jest to wersja beta – od czasu do czasu zdarza jej się „zaciąć”, jednak nie jest to na tyle częste, ani uciążliwie, żebyśmy odradzali wam jej przetestowanie.

Microsoft planuje również udostępnić SDK swojego dynamicznego ekranu blokady niezależnym deweloperom, dzięki czemu każdy użytkownik już wkrótce powinien znaleźć „skórkę” dla siebie.

Aplikację pobierzecie stąd: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/live-lock-screen-beta/f5685f66-5e43-46f9-b95e-bfc2a4a15de3

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.