Nokia 530: następczyni 520 będzie jeszcze lepsza i równie tania

Windows Phone radzi sobie nadzwyczaj dobrze, jeśli chodzi o udział w rynku tzw 'low-endów', czyli najtańszych smartfonów. System Microsoftu dość dobrze współpracuje z najsłabszymi specyfikacjami sprzętowymi, przez co tanie smartfony z WP wyróżniają się na tle konkurencji.

„Flagowym” przedstawicielem tańszych smartfonów z Windows Phone jest oczywiście Lumia 520, która według danych AdDuplex sprzedaje się całkiem nieźle. Nic więc dziwnego, że już wkrótce pojawi się jej następczyni – Lumia 530, znana wcześniej pod swoją nazwą kodową – Nokia Rock.

Zanim przejdziemy do opisu telefonu, musimy was ostrzec – anonimowe źródło, które dostarczyło poniższe informacje twierdzi, że „to nie jest Lumia 620″ – tylko portal WMPoweruser nie ma żadnych wątpliwości, że tak właśnie będzie wyglądać Nokia 530.

A jak wygląda sprawa specyfikacji? Całkiem nieźle (jak na low-end): Jedyne (w miarę) potwierdzone informacje dotyczą procesora i pamięci ram: Snapdragon 200 CPU + 512MB pamięci RAM. Oprócz tego spekuluje się, że Lumia 530 zostanie wyposażona w podobny do swojej poprzedniczki ekran, czyli: 4” WVGA LCD i aparat o rozdzielczości 5Mpx. Pojawiły się również pogłoski, które sugerują, że 530 obsługiwać będzie 2 karty SIM (tzw dualsim).

Cena i data premiery nadal pozostają nieznane.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.