Nowe SSD od Samsunga z technologią 3D V-NAND na pokładzie!

Firma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO, z najnowocześniejszą technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‐NAND). Nowa seria produktów Samsung 850 PRO, oferuje nowy poziom wydajności dysków półprzewodnikowych i będzie dostępna już od bieżącego miesiąca na 53 rynkach świata.

Nowe dyski 850 PRO, wykorzystujące autorską technologię V-NAND firmy Samsung przeznaczone są do stosowania w komputerach osobistych wysokiej klasy oraz stacjach roboczych. Opracowana przez firmę Samsung technologia struktury komórek pamięci z pionowymi wiązaniami V-NAND stanowi przełom w przezwyciężaniu dotychczasowych ograniczeń wynikających z płaskiej architektury NAND stosowanej w konwencjonalnych pamięciach flash. Umożliwia to znaczną poprawę wydajności tych elementów pod względem prędkości działania, trwałości i efektywności energetycznej.

Wprowadzając nowe dyski półprzewodnikowe 850 PRO V-NAND, Samsung realizuje kolejny ważny etap ewolucji technologii SSD, jako wiodący dostawca dysków półprzewodnikowych o wysokiej gęstości zapisu, charakteryzujących się wyjątkową trwałością, osiągami i efektywnością energetyczną — powiedział Unsoo Kim, wiceprezes ds. marketingu produktów markowych w firmie Samsung Electronics.

Dyski Samsung 850 PRO charakteryzują się wyjątkową prędkością działania i trwałością, oferując najwyższą wydajność wśród dysków SSD z interfejsem SATA III (6Gb/s). Ich wydajność mierzona prędkością sekwencyjnego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio do 550 i do 520 megabajtów na sekundę (MB/s). Prędkość losowego odczytu dochodzi do 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy prędkości zapisu do 90 000 IOPS.

Dyski są także wyposażone w funkcję Dynamic Thermal Guard kontrolującą temperaturę otoczenia w czasie działania dysku i zabezpieczającą przed utratą danych wskutek przegrzania.Dyski Samsung 850 PRO będą dostępne w wariantach o pojemności 128, 256 i 512 gigabajtów (GB) oraz 1 terabajta (TB).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.