Nvidia oficjalnie o swoim tablecie

Firma Nvidia rozpoczęła dziś przedsprzedaż najnowszych urządzeń z rodziny Nvidia Shield: tabletu Shield oraz bezprzewodowego kontrolera Shield.

Zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Nvidia, tablet Shield jest urządzeniem o wysokiej wydajności i wyposażonym w wiele wyjątkowych funkcji. Tablet jest napędzany przez procesor mobilny Nvidia Tegra K1, posiadający 192 rdzeni graficznych. Nvidia będzie regularnie publikować aktualizacje oprogramowania zapewniające nowe funkcje i wyższą wydajność.

Tablet Shield stworzony specjalnie dla graczy. Wyposażono go w jasny, 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Tablet posiada skierowane w stronę użytkownika głośniki oraz opcjonalne etui, które jednocześnie chroni ekran i umożliwia ustawienie tabletu pod wybranym kątem.

Aby umożliwić przekształcenie tabletu w kompletne urządzenie do gier, Nvidia stworzyła bezprzewodowy kontroler Shield. Tablet Shield obsługuje również opcjonalnie łączność LTE, umożliwiając granie przez Internet w dowolnym miejscu poza domem.

Podobnie jak pierwszy członek rodziny Shield, czyli handheld Shield, tablet Shield również zapewnia dostęp do ciekawych treści dla graczy, w tym najlepszych gier dla systemu Android obsługiwanych przez platformę Shield, oraz możliwość bezprzewodowego strumieniowania gier z komputerów PC.

Mobilny procesor Tegra K1, zapewniający moc niezbędną do uruchomienia każdego, nawet najbardziej wymagającego tytułu, oparty jest na tej samej architekturze Nvidia Kepler, z której korzystają najpotężniejsze komputery PC do gier.

Tablet Shield obsługuje łączność WiFi lub Wi-Fi z LTE. Urządzenie będzie dostępne w wersjach 16 i 32 GB, z możliwością rozszerzenia pojemności za pomocą kart MicroSD (do 128 GB). Cena za wersję 16 GB WiFi to 1199 zł. Kontroler bezprzewodowy Shield będzie kosztował 249 zł, a etui będzie dostępne w cenie 119 zł.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.